włoska restauracja w Krakowie

Dobra włoska kuchnia
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, które daje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo smaków, kolorów oraz duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to też takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe posiłki włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. czytaj więcej o naszej restauracji Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również lasagne, tortellini, ravioli oraz szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT